top of page

Krem MILKY WAY - smarowidło marzeń!

Zaktualizowano: 27 lis 2022

Przestaniecie żałować, że te sklepowe nie smakują tak samo jak za dzieciaka. To smarowidło jest niebiańskie, niezatykająco słodkie, a tym mlecznym kremem mogłabym się smarować! Musicie tego spróbować. To moja kolejna propozycja na jadalny prezent świąteczny - zaraz obok kremu Snickers i Mango Chutney (IG: Posypane).

KREM MILKY WAY

2 słoiki, 450 g


Krem czekoladowy:

  • 150 g mlecznej czekolady (Wawel)

  • 50 g deserowej czekolady (Wawel 70% lub Fin Carre 60%)

  • 130 g śmietanki 36 %

  • 70 g śmietany 18%

  • szczypta soli

Mleczny krem:

  • 200 g mleka zagęszczonego NIESŁODZONEGO

  • 100 g białej czekolady (u mnie Milka odkąd biała Fin Carre zniknęła)

  • 180 g pełnego mleka w proszkuKrem czekoladowy: Podgrzej śmietankę w garnuszku. Czekoladę posiekaj i włóż do miseczki. Zalej czekoladę gorącym płynem. Jeśli czekolada się nie rozpuściła - postaw miskę na kąpieli wodnej lub rozpuść całość w mikrofali. Pamiętaj tylko, aby do mikrofali użyć miski plastikowej, a na kąpiel wodną - najlepiej miski metalowej. Dokładnie wymieszaj. Zakryj folią spożywczą i odstaw na 5-6 h (w temp pokojowej). Konsystencja powinna być idealna do smarowania - masa nie powinna być ani rzadka ani zbyt zbita.


Krem mleczny: Rozpuść w dużej misce posiekaną, białą czekoladę z mlekiem na kąpieli wodnej lub w mikrofali, do całkowitego rozpuszczenia. Odstaw i lekko przestudź,

a następnie dodaj mleko w proszku. Wymieszaj dokładnie rózgą. Jeśli masa z jakiegoś powodu wyjdzie Ci za gęsta - rozrzedź ją nieco większą ilością mleka zagęszczonego. Oba kremy powinny mieć podobną konsystencję.


Krem czekoladowy i mleczny przełóż do rękawów cukierniczych (jeśli chcesz uzyskać efekt warstw w słoiczku - oczywiście możesz nakładać je też łyżką, ale rękawem będzie wygodniej). Do wyparzonego słoiczka wyciskaj na zmianę krem czekoladowy i krem mleczny.


Krem możesz przechowywać do miesiąca w lodówce.


GOTOWE!

3535 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page